Szalony mecz w Krośnie. Falubaz wciąż niepokonany!

2018-08-15 21:22

Dziś w Krośnie Odrzańskim miał miejsce pojedynek dwóch drużyn, które mają być w tym sezonie czołówką lubuskiej IV ligi. Wicemistrz ubiegłego sezonu, Tęcza Krosno Odrzańskie, podejmował spadkowicza, Falubaz Gran-Bud Zielona Góra. Po wyrównanym pojedynku 3 punkty pojechały do Winnego Grodu.

Lider tabeli po pierwszej kolejce dobrze rozpoczął spotkanie w Krośnie. Zielonogórzanie w 15. minucie otworzyli wynik za sprawą celnego strzału głową Artura Małeckiego. Kilkanaście minut później miejscowi zdołali jednak wyrównać, po tym jak otrzymali rzut karny. Remis utrzymał się już do przerwy.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli zawodnicy Tęczy, którzy już w 55. minucie wyszli na prowadzenie. Zielonogórzanie wyrównali 20 minut później, lecz Tęcza nie dała za wygraną, ponownie pokonując zielonogórskiego bramkarza. Końcówka należała jednak do Falubazu. Przed końcowym gwizdkiem zielonogórzanie zdołali dwukrotnie pokonać bramkarza gospodarzy, wygrywając tym samym to emocjonujące spotkanie.

Zgodnie z przewidywaniami żółto-biało-zieloni mieli dziś znacznie trudniejszą przeprawę niż w ubiegłą sobotę w Gubinie. Tęcza postawiła zielonogórzanom twarde warunki i była bardzo blisko sprawienia niespodzianki. W końcowym rozrachunku to Falubaz okazał się jednak lepszy, dzięki czemu pozostaje na pozycji lidera tabeli.

Następny mecz Falubaz Gran-Bud rozegra w nadchodzącą sobotę, kiedy do Zielonej Góry przyjedzie nowosolska Arka.

IV liga, 2. kolejka: Tęcza Krosno Odrzańskie – Falubaz Gran-Bud Zielona Góra 3:4 (1:1)

Źródło: rzg.pl