Pierwsza krajowa porażka Stelmetu

2018-11-06 20:30

Dzisiejszy hit 5. kolejki Energa Basket Ligi padł łupem BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski! Stelmet Enea BC Zielona Góra poległ na terenie rywala 72:81.

Gospodarze znacznie lepiej weszli w mecz, bowiem już po kilku minutach prowadzili 8:0. Koszykarze z Zielonej Góry szybko jednak ocknęli się, wychodząc na prowadzenie w połowie pierwszej kwarty i utrzymując je niemal do końca drugiej. Tuż przed przerwą jednak ostrowianie znów przejęli inicjatywę, której Stelmet Enea nie był już w stanie odzyskać. Co prawda przewaga wicemistrzów Polski rzadko wykraczała powyżej 10 „oczek”, lecz podopieczni Igora Jovovicia nie zdołali już poważniej im zagrozić.

Dwucyfrowe zdobycze punktowe w zielonogórskiej drużynie zanotowali dziś Darko Planinić (13), Boris Savović (12), Adam Hrycaniuk (11) oraz Michał Sokołowski (10). Warto także zaznaczyć, że ten ostatni został wybrany MVP października Energa Basket Ligi.

Mimo porażki, Stelmet Enea BC utrzymał się na fotelu lidera tabeli Energa Basket Ligi. Najbliższe spotkanie zielonogórzanie rozegrają już w sobotę. Wówczas w hali CRS podejmą Arkę Gdynia.

Energa Basket Liga, 5. kolejka: BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72 (15:20, 28:19, 15:17, 23:16)
BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Scott 18, Maras 15, Chyliński 14, Żołnierewicz 10, King 8 – Nowakowski 6, Hamilton 3, Majewski 0, Szymkiewicz 0, Kowalenko 7, Grudziński 0.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 6, DeVoe 4, Savović 12, Sokołowski 10, Hrycaniuk 11 – Traczyk, Planinić 13, Sakić 8, Mokros 0, Zamojski 3, Koszarek 5.