Wyjazdowy remis Lechii na inaugurację

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-08-01 20:31

Nowy sezon III ligi stał się faktem! Na inaugurację rozgrywek Lechia Gran-Bud Zielona Góra zremisowała w Brzegu z tamtejszą Stalą 1:1.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zielonogórzanie pojechali do Brzegu walczyć o inauguracyjne zwycięstwo. Z początku podążali zgodnie z planem, bowiem już w 20. minucie wynik otworzył Przemysław Mycan. Dostał on górne podanie z rzutu wolnego i w odpowiednim momencie przyłożył nogę do piłki. Niedługo po tym Lechia po raz kolejny umieściła piłkę w siatce Stali, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Wydawało się, że to wymarzone otwarcie meczu, ale tylko podrażniło ono gospodarzy. Zaczęli oni wyraźnie się rozkręcać, coraz częściej realnie zagrażali bramce Wojciecha Fabisiaka. Rozluźnienie w ekipie zielonogórskiej przyszło w najgorszym możliwym momencie – tuż przed końcem pierwszej połowy. Piłkarze z Brzegu skorzystali na tym, strzelając klasyczną bramkę „do szatni”, którą w 43. minucie zdobył Marcin Niemczyk.

Remis utrzymał się już przez całą drugą połowę, choć miejscowi ciężko pracowali, aby to zmienić. Zielonogórzanie również mieli kilka ciekawych akcji, ale głównie to Stal częściej wypracowywała sobie groźne sytuacje. Momentami naprawdę pachniało bramką dla gospodarzy, ale za każdym razem przyjezdnym udało się uratować wynik remisowy.

III liga, 1. kolejka: Stal Brzeg – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 1:1 (1:1)
0:1 Przemysław Mycan 20’
1:1 Marcin Niemczyk 43’

Składy drużyn:
Stal Brzeg: Stitou – Kuriata, Maj, Borycka, Kamiński, Sypek, Danielik, Niemczyk, Celuch, Banach, Kowalski – Szady, Niewieściuk, Budnik, Szymczyk, Dychus, Łukawiecki, Zapotoczny.
KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Górski, Małecki, Garguła, Czarnecki, Mycan, Babij, Athenstadt, Kobusiński – Budzyński, Żukowski, Staśkiewicz, Stachurski, Kaczmarczyk, Maćkowiak, Budziński.


4

0

3

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus cztery?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności