Z nieba do piekła. Lechia po walce przegrywa na inaugurację!

2019-08-03 18:49

Istną huśtawkę nastrojów zgotowali dziś kibicom piłkarze Lechii Zielona Góra! W swoim premierowym spotkaniu po powrocie do III ligi minimalnie przegrali z Rekordem Bielsko-Biała 2:3.

W pierwszej połowie na murawie nie działo się zbyt wiele. Obydwie ekipy miały co prawda kilka niezłych sytuacji, lecz żadna z nich nie pozwoliła na objęcie prowadzenia. W dodatku po kilkunastu minutach słonecznej pogody nagle nastąpiło prawdziwe oberwanie chmury, które niekorzystnie wpłynęło na obraz spotkania.

Na drugą połowę piłkarze wychodzili już jednak z czystymi głowami – nad stadion powróciło słońce, a o deszczu już dawno wszyscy zapomnieli. Poprawa warunków niemal od razu przyniosła nam pierwsze tego dnia trafienie – już w 50. minucie Wojciech Okińczyc stanął przed wymarzoną okazją, której zamierzał zmarnować. Wykorzystał wówczas fakt, iż piłka po interwencji bramkarza Rekordu znalazła się tuż pod jego nogami. Trafienie z kilku metrów było już formalnością.

Z prowadzenia Lechia cieszyła się jednak tylko przez 13 minut. Po tym czasie bowiem goście otrzymali rzut karny po faulu Bartosza Dziubańskiego. Szymon Szymański pewnie wykorzystał „jedenastkę”, co nakręciło przyjezdnych do dalszych ataków. Po kilku próbach ponownie udało im się pokonać zielonogórskiego golkipera i od 69. minuty Rekord prowadził 2:1.

Piłkarze z Grodu Bachusa jednak ani myśleli się poddawać. Dążenie do wyrównania przyniosło efekt w 84. minucie, kiedy to jeden z zawodników z Bielska-Białej zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Dzięki temu po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Wojciech Okińczyc. Wydawało się wówczas, że zielonogórzanie utrzymają remisowy rezultat, ale goście byli niezwykle zdeterminowani, by wywieźć z Winnego Grodu 3 punkty. Dopięli swego na minutę przed końcem podstawowego czasu gry, obnażając defensywę Lechii, która była wtedy bezradna. Tym samym podopieczni Andrzeja Sawickiego przegrali na inaugurację III ligi 2:3.

III liga, 1. kolejka: Lechia Zielona Góra – BTS Rekord Bielsko-Biała 2:3 (0:0)
1:0 Wojciech Okińczyc 50’
1:1 Szymon Szymański (k) 63’
1:2 Marek Sobik 69’
2:2 Wojciech Okińczyc (k) 84’
2:3 Mateusz Gleń 89’

Żółte kartki: 31’ Żukowski, 63’ Dziubański.