To było bardzo ważne spotkanie. Minimalnie przez Zastal przegrane
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2024-02-12 09:09
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra grał w niedzielę 11 lutego kolejny z serii meczów o życie w Orlen Basket Lidze. Jego rywalem było Tauron GTK Gliwice, które wygrało w Winnym Grodzie 99:94.
Starcie Zastalu z GTK było ważne dla obu drużyn, gdyż zarówno zielonogórzanie jak i gliwiczanie okupują w tym sezonie dolne rejony tabeli. Podopieczni trenera Dawida Dedka grali w tym meczu nierówno. Goście prowadzili przez większość czasu gry, a gospodarze zrywami próbowali ich gonić. Do przerwy panował remis 45:45, lecz później nastąpiła kiepska trzecia kwarta, która pozwoliła GTK objąć aż 22-punktową przewagę. Jej śląski zespół nie wypuścił już z rąk i mimo pogoni Zastalu zwyciężył 99:94.

Po 21. kolejce OBL zielonogórzanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z bilansem 5-16. Teraz w polskiej lidze czekają ich ponad dwa tygodnie przerwy spowodowanej rozgrywkami Pucharu Polski (w których nie uczestniczą) oraz okienkiem reprezentacyjnym. Tymczasem jutro (13 lutego) Zastal czeka wyjazdowy mecz w lidze ENBL z angielskim Newcastle Eagles.

Orlen Basket Liga, 21. kolejka: Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Tauron GTK Gliwice 94:99 (20:26, 25:19, 11:32, 38:22)
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Musić 19, Kikowski 19, Horne 12, Woroniecki 12, English 11, Rakocević 8, Hall 7, Kołodziej 4, Wójcik 2.
Tauron GTK Gliwice: Henderson Jr. 24, Gray 18, Frąckiewicz 15, Price 15, Laksa 14, McEwen 11, Bender 2, Śnieg 0, Busz 0.