Ostrovia rywalem Falubazu w półfinale
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-08-26 19:05
Enea Falubaz Zielona Góra poznał przeciwnika w półfinale I ligi żużlowej. Zielonogórzanom przyjdzie zmierzyć się z Arged Malesą Ostrów.
fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Jako że zielonogórski klub najwyżej spośród wszystkich drużyn zwyciężył swój dwumecz ćwierćfinałowy (119:61), jego rywalem w półfinale będzie lucky loser, czyli najlepszy spośród przegranych.

Czytaj również: Cudu przy W69 nie było. Falubaz spokojnie wjechał do półfinału I ligi.

W rolę tę wcieli się Arged Malesa Ostrów, która do ostatniego biegu walczyła z broniącym 12-punktowej zaliczki ROW-em Rybnik. Ostatecznie górą w tym dwumeczu był zespół ze Śląska, który mimo poważnego osłabienia, spowodowanego groźnym upadkiem Patricka Hansena, zdołał obronić przewagę z pierwszego meczu. Rybniczanie w ostatnim biegu pojedynku w Ostrowie zwyciężyli 5:1, dzięki czemu przegrali tylko 10 punktami. Oznacza to, że w dwumeczu byli oni lepsi od ostrowskiej drużyny o dwa „oczka”.

Pierwszy pojedynek półfinałowy pomiędzy Ostrovią a Falubazem odbędzie się w weekend 9-10 września. Rewanż tydzień później w Zielonej Górze. W drugiej parze ROW Rybnik zmierzy się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: