Pewne zwycięstwo AZS-u we własnej hali
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-02-13 16:57
Szczypiorniści AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego z dziesiątą wygraną w bieżącej kampanii I ligi. W sobotę 11 lutego na tarczy z hali przy ul. Szafrana wyjechał ŚKPR Świdnica, z którym Akademicy wygrali 33:26.

Początek spotkania należał do gości, którzy byli wówczas nieco skuteczniejsi od zielonogórzan. Podopieczni trenera Ireneusza Łuczaka przełamali wynik w 16. minucie spotkania przy stanie 9:8. Zaczęli oni wówczas odjeżdżać świdniczanom, ale ci tuż przed przerwą zniwelowali większość strat i na półmetku spotkania AZS prowadził 17:15.

Chwilę po zmianie stron ŚKPR zdobył bramkę kontaktową, lecz Akademicy nie pozwolili wyrwać sobie prowadzenia. Wynik był na styku do 51. minuty – wtedy piłkarze ręczni z Winnego Grodu zaczęli zdobywać gol za golem, wyraźnie zostawiając rywali w tyle. Ci przez ostatnie dziewięć minut spotkania powiększyli swój dorobek o zaledwie dwie bramki. Ostatecznie AZS zwyciężył 33:26.

Zielonogórscy szczypiorniści dopisali na swoje konto dziesiątą wygraną w sezonie. Aktualnie zajmują oni piątą lokatę w I lidze, a już w najbliższy piątek zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem, Siódemką Legnica.

W innym sobotnim meczu I ligi Zew Świebodzin pokonał w derbach Trójkę Nowa Sól 34:28. Świebodzinianie zajmują czwartą lokatę, mając o jeden punkt więcej od AZS-u, a ekipa z Nowej Soli jest aktualnie dziewiąta.

I liga, 15. kolejka: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – ŚKPR Świdnica 33:26 (17:15)