AZS UZ bez szans w starciu z liderem I ligi
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2024-02-10 21:48
Piłkarze ręczni AZS-u Uniwersytet Zielonogórski bieżącego sezonu nie mogą na razie zaliczyć do udanych. Potwierdziło to starcie z liderem I ligi, Grunwaldem Poznań, który wygrał w Winnym Grodzie 27:10.
Spotkanie ostatniego w tabeli AZS-u z pierwszym Grunwaldem miało wyraźnego faworyta. Z początku młody zespół z Zielonej Góry próbował nawiązać walkę z rywalem, lecz z czasem w jego grę zaczęły wkradać się błędy, które poznaniacy skrupulatnie wykorzystywali. Objawiało się to głównie stratami i następującymi po nich kontratakami.

Już w pierwszej połowie zielonogórzanie mieli problemy ze skutecznością, na co wskazuje wynik do przerwy – 7:14. Po zmianie stron ta ofensywna niemoc pogłębiła się, gdyż AZS przez kwadrans nie był w stanie zdobyć żadnego gola, podczas gdy przewaga Grunwaldu urosła do dwucyfrowej wartości. Przez całą połowę podopieczni trenera Ireneusza Łuczaka rzucili zaledwie trzy bramki, w tym jedną z rzutu karnego.

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć zdjęcia z tego meczu.

Szczypiorniści AZS-u po pierwszej kolejce rundy rewanżowej nadal okupują ostatnią, 14. pozycję w ligowej klasyfikacji. Za tydzień (17 lutego) czeka ich domowy pojedynek z będącym w środku tabeli ŚKPR-em Świdnica.

I liga, 14. kolejka: AZS Uniwersytet Zielonogórski – Grunwald Poznań 10:27 (7:14)
Tagi: piłka ręczna, AZS Uniwersytet Zielonogórski, Grunwald Poznań.